Mieszkaniec Świętochłowic w finale Wyścigu Pragnień!

Maciej Witkowski, mieszkaniec Świętochłowic bierze udział w finale Wyścigu Pragnień na legendarnym torze Monza we Włoszech. Jury, w skład którego wchodzą: kierowca testowy Top Gear, Stig – Ben Collins, supermodelka Bar Refaeli oraz dziennikarz i osobowość Internetu – Łukasz Jakóbiak, wybierze zwycięzcę. Najlepszy z najlepszych zdobędzie legendarne Porsche 911 Carrera w barwach Martini Racing.

Maciej Witkowski jest autorem najciekawszego zdjęcia w polskich eliminacjach konkursu „Race to Desire / Wyścig Pragnień”. Teraz staje do walki z finalistami z innych krajów (Czech, Rosji, Ukrainy, Estonii, Łotwy, Kazachstanu i Gruzji). Uczestników finału czeka wiele wyzwań i atrakcji m.in. rejs wokół Jeziora Como zwiedzanie Milan Expo – słynnych międzynarodowych targów (organizowanych raz na kilka lat). To co będzie decydować o wygranej to jak zapowiadają Jurorzy: pasja, szybkość, silna wola, determinacja i oryginalność.

Początek współpracy Martini i Porsche sięga 1968 roku. Wtedy na torze Nürburgring po raz pierwszy wystartowało Porsche z logotypem Martini. W ramach tej współpracy w 1970 roku powstał zespół Martini Racing. W 1971 roku Porsche w charakterystycznych biało-niebiesko-czerwonych barwach Martini wygrało 24-godzinny wyścig w Le Mans. Aby przywołać podobne emocje i ducha rywalizacji powstała idea konkursu Race to Desire / Wyścig Pragnień, w którym można wygrać Porsche 911 Carrera w legendarnych barwach Martini Racing. W tym roku odbywa się już druga edycja tego wzbudzającego emocje konkursu.