Finał Wyścigu Pragnień!

Agnieszka Popielewicz, Grzegorz Hyży i Łukasz Jakóbiak na włoskim torze wyścigowym Monza kibicowali polskiemu finaliście konkursu Race to Desire / Wyścig Pragnień. Maciej Witkowski, autor najciekawszego zdjęcia w polskich eliminacjach stanął do walki z finalistami z innych krajów (Czech, Rosji, Ukrainy, Estonii, Łotwy, Kazachstanu i Gruzji). Jury, w skład którego wszedł m.in. kierowca testowy Top Gear, Stig – Ben Collins wybrało zwycięzcę, którym został Artem Boyko z Ukrainy. Nagrodą było legendarne Porsche 911 Carrera w barwach Martini Racing.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w rejsie wokół Jeziora Como, zwiedzili Milan Expo – słynnych międzynarodowych targów (organizowanych raz na kilka lat), świętowali w mediolańskim Dolce&Gabbana Martini Bar. Mieli też okazję zwiedzić siedzibę Martini w miejscowości Pessione.
Emocje uczestników konkursu udzieliły się też Grzegorzowi Hyżemu, który wypróbował możliwości bolidu Formuły 1 pod czujnym okiem żony Agnieszki.

Początek współpracy Martini i Porsche sięga 1968 roku. Wtedy na torze Nürburgring po raz pierwszy wystartowało Porsche z logotypem Martini. W ramach tej współpracy w 1970 roku powstał zespół Martini Racing. W 1971 roku Porsche w charakterystycznych biało-niebiesko-czerwonych barwach Martini wygrało 24-godzinny wyścig w Le Mans. Aby przywołać podobne emocje i ducha rywalizacji powstała idea konkursu Race to Desire / Wyścig Pragnień, w którym można wygrać Porsche 911 Carrera w legendarnych barwach Martini Racing. W tym roku odbywa się już druga edycja tego wzbudzającego emocje konkursu.
www.martiniracing.com