Pierwsza trenerka Polek dla kobiet 50+

Premiera książki Marioli Bojarskiej-Ferenc „Klub 50+”

Mariola Bojarska-Ferenc to prekursorka fitness’u w Polsce i pierwsza trenerka, która zachęcała Polki do regularnych treningów i dbania o siebie. W wieku 50+ sama jest najlepszym dowodem na skuteczność jej porad. W swojej najnowszej książce „Klub 50+”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Burda Książki, skupia się nie tylko na diecie, zdrowym stylu życia, sporcie, ale też na pielęgnacji, makijażu i… seksie.

„Nie jest za późno! Ani na miłość, ani na fascynującą pracę, ani na realizowanie swoich życiowych pasji. To główne przesłanie tej książki. Pisząc ją chciałam dodać odwagi przede wszystkim kobietom takim jak ty, dojrzałym. I dodać wiary w to, że wszystko może się jeszcze zdarzyć.”
/Mariola Bojarska-Ferenc/

„Klub 50+” to pozycja, jakiej jeszcze nie było na polskim rynku. W księgarniach owszem znajdziemy tysiące poradników o zdrowiu i stylu, ale nie są one dla każdego. Mariola Bojarska-Ferenc twierdzi, że każdy wiek ma swoje prawa i wymagania, a to co dobre dla dwudziesto- czy trzydziestoparolatki, niekoniecznie posłuży dojrzalszej pani. Dlatego w swojej książce skupiła się na kobietach 50+, czyli takich jak ona, choć patrząc na nią trudno uwierzyć, że skończyła 54 lata. Jest zgrabna, wysportowana, ale przede wszystkim szczęśliwa, bo spełniona i zadowolona ze swojego wyglądu i życia.

Mariola regularnie na antenie Pytania na Śniadanie zaraża swoją radością życia dojrzałe kobiety, które patrząc na nią nabierają pewności, że wszystko jest możliwe, niezależnie od wieku i chętnie poddają się jej metamorfozom. Swoją misję kontynuuje w książce „Klub 50+”, w której udowadnia, że każda kobieta jest inna, dlatego nie proponuje gotowych rozwiązań, diet, czy zestawów ćwiczeń. Natomiast podaje łatwe do zapamiętania i wdrożenia zasady, przy pomocy których można zmienić swoje podejście, a co za tym idzie dotychczasowe życie.

Mariola Bojarska-Ferenc w swojej książce postanowiła podejść kompleksowo do spraw ważnych dla kobiet 50+. Dlatego owszem znajdziemy tu rozdział o menopauzie, ale z racji tego, że życie nie kręci się tylko i wyłącznie wokół problemów hormonalnych, w kolejnym rozdziale autorka odważnie poruszy sprawy seksu, który w pewnym wieku przez wielu uznawany jest za temat tabu. W następnych rozdziałach podzieli się swoim doświadczeniem jeśli chodzi o sprawy dotyczące pielęgnacji, makijażu, czy stylu ubierania. Oczywiście w lekturze nie mogło zabraknąć wskazówek odnośnie diety oraz sportu.

Oprócz Marioli Bojarskiej-Ferenc, swoimi doświadczeniami na łamach książki „Klub 50+” dzielą się też piękne i aktywne Grażyna Wolszczak, Majka Jeżowska, Ewa Kasprzyk, czy Alicja Resich-Modlińska.

O autorce:
Mariola Bojarska-Ferenc – prekursorka zdrowego stylu życia w Polsce, producentka i autorka programów telewizyjnych. Jest jedyną Polką od 20 lat należącą do IDEA i ECA – największych organizacji na świecie promujących zdrowie. W swoim dorobku ma liczne publikacje prasowe i książki propagujące bycie fit , a także video z ćwiczeniami. W „Pytaniu na śniadanie” prowadzi cykl „Klub 50+, zawsze w formie”, w którym zachęca do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, dbania o siebie oraz przeprowadza metamorfozy dojrzałych kobiet. Jest także autorką i prowadzącą programu „Sztuka życia” emitowanego na antenie TVP2, do którego zaprasza gwiazdy i podpowiada, jak dietą i ruchem leczyć różne dolegliwości.

Dane wydawnicze:
Klub 50+, Mariola Bojarska-Ferenc . Data premiery: 23 września 2015, ISBN 978-83-8053-011-9, Oprawa twarda,
165 x 215 mm., 320 stron, Cena: 34,90 zł, Wydawnictwo Burda Książki