„Zarycz dla życia” już w najbliższą sobotę w Krakowie

Już 1 sierpnia akcja społeczna „Zarycz dla życia” będzie miała swoją krakowską odsłonę. Specjalną ekipę, które będzie nagrywała „ryki dla życia” znajdziecie w sobotę (g. 14-22) w Oranżerii Pergamin (Al. Focha 40). Każdy, kto przyłączy się do akcji otrzyma alkotest. Akcję wsparł już m.in. Krzysztof Hołowczyc, Robert Lewandowski, Martin Kaczmarski.

„Zarycz dla życia” to pierwsza polska edycja międzynarodowego projektu „Roar for Life”. Celem akcji jest kreowanie pozytywnych zachowań związanych z prowadzeniem samochodu i zwrócenie uwagi na poważny problem społeczny jakim jest prowadzenie po alkoholu. Program ma za zadanie wpłynąć na postawy młodych ludzi tak, aby zanim wsiądą za kierownicę podjęli odpowiedzialną decyzję.

Kierowcy Williams Martini Racing Team – Felippe Massa, Valteri Bottas, Susie Wolff oraz Stig (Ben Collins) w tym roku rzucili wyzwanie Europie Wschodniej. Zadanie przed którym stanęliśmy to zebranie 150 tysięcy ryków imitujących ryk silnika F1. Wszystko po to by zwrócić uwagę na bezpieczne prowadzenie samochodu. Na ich zebranie mamy tylko 100 dni!

Finał tegorocznej edycji w Polsce odbędzie się 17 października podczas Europejskiej Nocy Bez Wypadków. Potem równowartość 120 tys. dolarów w lokalnych walutach zostanie przekazana fundacjom wspierającym świadomość odpowiedzialnej jazdy samochodem. W Polsce aż 150 tys. złotych trafi do Fundacji Kierowca Bezpieczny.

DOŁĄCZ DO ZARYCZ DLA ŻYCIA!
1. Nagraj film ze swoim udziałem, w którym ryczysz jak samochód wyścigowy
2. Wrzuć film na Instagram/Facebooka/Twittera/VK albo prześlij go za pomocą strony www.zaryczdlazycia.pl
3. Dodaj hashtag #ZARYCZDLAZYCIA i nominuj 3 znajomych.