Zakończono planowaną rozbudowę platformy FM Logistic w Błoniu

Centrum Dystrybucyjne FM Logistic w Błoniu zostało powiększone o kolejne 14 tys. metrów kwadratowych. Jednym z elementów inwestycji był Building Management System, który kontroluje pracę urządzeń strategicznych oraz ekologiczny system zarządzania oświetleniem LED. Całkowity koszt zrealizowanego projektu wyniósł 29 milionów złotych.

Ponad osiem lat temu powstały pierwsze moduły dzisiejszego centrum dystrybucyjnego FM Logistic w Błoniu. Na przestrzeni lat, dedykowana klientom z branży health, platforma rosła wraz z kolejnymi projektami powierzanymi przez wiodących producentów oraz dystrybutorów leków i farmaceutyków. Od dwóch lat ten obiekt ma status największego centrum dystrybucyjnego dla branży farmaceutycznej w Europie Centralnej. Po zrealizowaniu ostatniej inwestycji łączna powierzchnia platformy wraz z pomieszczeniami technicznymi
i biurowymi wynosi 68 tys. metrów kwadratowych.
Najnowszy magazyn wybudowany w Błoniu to nowoczesny obiekt do składowania farmaceutyków, wyrobów medycznych oraz kosmetyków, wyposażony w odpowiednie systemy do klimatyzowania, osuszania oraz ogrzewania. Oddany do użytku moduł został zaprojektowany tak, aby wydzielić osiem odrębnych hurtowni farmaceutycznych zgodnych z nowymi wytycznymi DPD.
Dodatkowo w tym roku FM Logistic zainwestowało w Building Management System. Cała platforma w Błoniu ze względu na swoją specyfikację wyposażona została w BMS, który kontroluje pracę urządzeń strategicznych (chłodni, klimatyzacji, ogrzewania, osuszania, etc.), informuje o usterkach i awariach, pozwala na podgląd parametrów pracy, a także zmianę ich ustawień. Dzięki niemu operator jest w stanie zapewnić utrzymanie warunków magazynowania na odpowiednim poziomie.
Magazyn został wyposażony także w ekologiczny system zarządzania oświetleniem LED. Dzięki temu pobór mocy wynosi jedynie 25 kW, a nie 65 kW, co niesie za sobą nie tylko duże oszczędności energii elektrycznej, ale także korzyści dla środowiska naturalnego.
– Wysokiej jakości usługi dedykowane firmom z sektora farmaceutycznego to od lat priorytet dla FM Logistic. Byliśmy pierwszym operatorem w Polsce, który zdecydował się stworzyć odpowiednią infrastrukturę dla tej wymagającej branży. Nieustanie dbamy o to, by była ona najnowocześniejsza na rynku
i spełniała ekstremalne kryteria ujęte w ustawach regulujących obrót tego typu towarami – mówi Marzena Świerczewska, Dyrektor Platformy FM Logistic
w Błoniu.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest NG Concept – firma wchodząca w skład FM Group. Inwestycja pochłonęła 29 milionów złotych.
FM Logistic realizuje kompleksowe usługi dla sektora farmaceutycznego, wszystkie w oparciu o standardy GDP i GMP dla produktów leczniczych OTC oraz RX, wyrobów medycznych, suplementów diety, kosmetyków, dermokosmetyków, w zakresach temperatur tj. 2-8 °C, 10-15 °C, 15-25 °C; oraz innych bardziej wymagających, dopasowanych do oczekiwań poszczególnych klientów. Dzięki temu FM Logistic jest konkurencyjne dla klientów z branży health nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach m.in. w Rosji, na Ukrainie, we Francji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Szwajcarii i Brazylii.