Sukces akcji Omeny

Akcja Omenaa Foundation i Lidki Kality #KAŻDA KOSZULA POMAGA zakończyła się sukcesem. Praktycznie wszystkie koszule z limitowanej kolekcji zaprojektowanej przez Lidię Kalitę wyprzedały się w niespełna 2 tygodnie! Na bazie tego sukcesu Omenaa Mensah i Lidia Kalita zdecydowały o kontynuacji projektu. Nowa odsłona kolekcji LIDIA KALITA for OMENAA FOUNDATION & JAMES BUTTON światło dzienne ujrzy już jesienią.
KAŻDA KOSZULA POMAGA to akcja realizowana przez OMENAA FOUNDATION we współpracy ze start-upem JAMES BUTTON, który na stałe przekazuje część dochodu z każdej sprzedanej koszuli na budowę szkoły KIDS HAVEN (DZIECIĘCA PRZYSTAŃ). Do nowej edycji tej inicjatywy dołączyła projektantka LIDIA KALITA, która specjalnie dla OMENAA FOUNDATION zaprojektowała linię 3 damskich koszul oraz Tshirt. Tym razem cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na budowę szkoły KIDS HAVEN. Akcję aktywnie wsparły ambasadorki w osobach: Agata Młynarska, Karolina Ferenstein-Kraśko, Tamara Gonzalez Perea ( Macademian Girl) oraz Paula Jagodzińska.
Nowoczesny i bardzo kobiecy design modeli z kolekcji, a także ogromne zaangażowanie ambasadorek sprawiły, iż ta limitowana linia cieszyła się popularnością klientek. Omenaa Mensah komentując ten sukces powiedziała – „To cudowne, że w naszym kraju mieszka tyle wspaniałych kobiet, które praktycznie bez namysłu zdecydowały się wesprzeć podopiecznych naszej fundacji. Z całego serca dziękuję Lidce za stworzenie pięknej kolekcji oraz ambasadorkom za ogromne wsparcie promocyjne tego przedsięwzięcia. Dziękuję także wszystkim klientkom za dokonanie zakupu, bo każda sprzedana koszula to kolejna cegiełka dołożona do szczytnego celu. Dzięki Wam przybliżyliśmy się do momentu, kiedy to będziemy mogli rozpocząć następny etap budowy szkoły KIDS HAVEN w Ghanie.”
KIDS HAVEN to szkoła zlokalizowana w Temie w ośrodku Salezjanów Don Bosco, powstająca dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. Inicjatorką jej powstania jest Omenaa Mensah, która gdy kilka lat temu trafiła do ośrodka, poznała często tragiczne historie jego podopiecznych. Dzieci pytane o to, o czym marzą nie mówiły, że chcą iPhona, czy tablet, ale odpowiadały: „chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć”. Omenaa poruszona losem dzieci zdecydowała, że zrobi wszystko żeby stworzyć im nowoczesne miejsce do nauki. Po powrocie do Polski, założyła fundację i regularnie organizuje szereg projektów, których celem jest zbieranie pieniędzy na realizację tej inwestycji. Budowa szkoły ruszyła w kwietniu ubiegłego roku. Do jej zakończenia potrzebne jest blisko pół miliona złotych.