OMENAA MENSAH LWICĄ BIZNESU

Nie za sprawą bujnego afro, tylko dzięki swoim kompetencjom biznesowym, Omenaa Mensah została wyróżniona prestiżową nagrodą POLSKIE LWICE BIZNESU w kategorii „Sztuka i Design”.
Omenaa Mensah, znana głównie jako dziennikarka i prezenterka TVN, TVN24 i TVN METEO ACTIVE, od blisko czterech lat prowadzi dobrze prosperującą firmę meblową AMMADORA, produkującą personalizowane meble inspirowane sztuką. Pomysł na biznes zakiełkował w jej głowie, gdy wykańczała mieszkanie i poszukiwała mebli dopasowanych do jej gustu i potrzeb. Kiedy nie znalazła tych wymarzonych, nie zadowoliła się półśrodkami, tylko zdecydowała, że sama je wyprodukuje. Znalazła świetnych fachowców oraz znakomite artystki – rzeźbiarkę i scenograf teatralna Dorotę Banasik oraz min malarkę – Dorotę Golińską, dzięki którym powstały pierwsze egzemplarze mebli AMMADORA, będące połączeniem antyków i sztuki z nowoczesnymi technologiami oraz funkcjonalnością. Od tego czasu wspólnie stworzyli kilkadziesiąt wysmakowanych projektów, które zdobią nowoczesne apartamenty oraz luksusowe rezydencje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Omenaa nie ma ambicji produkowania mebli AMMADORA na masową skalę. Wręcz przeciwnie tworzy je dla wąskiej grupy koneserów, w pojedynczych egzemplarzach, pod konkretne zamówienie klienta. Za każdym razem powstaje coś nowego, coś wyjątkowego, co dodaje wnętrzu charakteru i duszy, a jednocześnie odzwierciedla wyrafinowany gust jego właściciela.
Omenaa Mensah od lat inwestuje w sztukę, współpracując przy tym z uznanymi galeriami w Polsce, Szwecji, czy Hiszpanii. W wyniku tej współpracy w ubiegłym roku Timless Gallery przekazała na aukcję fundacji OMENAA FOUNDATION na rzecz budowy szkoły w Ghanie, jedną z wyjątkowych rzeźb Marianne Houtkamp, którą zlicytowano za blisko 50 000 zł. Prace tej artystki znajdują się m.in. w Białym Domu, a do sympatyków jej sztuki należą Hillary Clinton, czy Christina Aguilera.
Omenie w prowadzeniu firmy pomaga biznesowe wykształcenie. Ukończyła ona Poznańską Akademię Ekonomiczną, oraz studia doktoranckie na SGH w Warszawie. Swoje umiejętności z zakresu zarządzania i marketingu codziennie wykorzystuje także w fundacji OMENAA FOUNDATION, której jest założycielką i Prezesem. Aktualnie w AMMADORZE przygotowuje kolekcję edukacyjnych puff dla dzieci inspirowanych różnymi kontynentami, z których dochód ze sprzedaży będzie zasilał projekty fundacji.
Pasję, doświadczenie oraz zacięcie biznesowe Omeny w dziedzinie aranżacji i wystroju wnętrz doceniło jury konkursu POLSKIE LWICE BIZNESU 2015, przyznając jej nagrodę w kategorii „Sztuka i design”.