Nowi klienci FM LOGISTIC

Na poczatku 2016 roku, do grona klientów operatora dołączyły dwie nowe firmy : Eppendorf i Werner Kenkel.
Od blisko 20 lat FM Logistic buduje swoją pozycję jako eksperta na rynku usług logistycznych i zdobywa zaufanie kolejnych podmiotów. Firma także jako jeden z pierwszych operatorów wdrożyła zaawansowane usługi logistyczne dla wymagającego sektora health oraz klientów z sektora przemysłu. W tym roku do grona klientów FM Logistic dołączyły kolejne podmioty Eppendorf i Werner Kenkel.
Eppendorf to niemiecki producent sprzętu laboratoryjnego obecny w 25 krajach, gdzie prowadzi krajową i międzynarodową dystrybucję swoich produktów. Od 2016 roku za logistykę w Polsce odpowiada FM Logistic.
Werner Kenkel natomiast to wiodący polski producent tektury falistej i opakowań. Kontrakt obejmuje zarządzanie magazynowaniem, przeładunkiem i transportem, a całość obsługiwana jest przez FM Logistic.
– Nowi klienci zawsze nas bardzo cieszą – mówi Paweł Janicki, Dyrektor ds. Handlowych w FM Logistic. Obsługa kolejnych projektów z sektora health jak i sektora przemysłu to potwierdzenie jakości i kompleksowości naszych usług, jak i spełaniania rosnących oczekiwań klientów. Wierzymy, że ta współpraca będzie się rozwijała z korzyścią dla obu stron – dodaje na koniec.

FM LOGISTIC to założona w 1967 r. francuska firma, posiadająca obecnie swoje centra logistyczne w 12 krajach Europy, Azji (Chiny) i Ameryki Południowej (Brazylia). W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów (2 obiekty), Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Jarosty, Olszowa, Pruszków i Błonie. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie, gdzie w roku 1995 powstał pierwszy w Polsce oddział Grupy FM. Trzy główne domeny działalności FM Logistic to: magazynowanie towarów, transport (krajowy i międzynarodowy) oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie jak: co-manufacturing i co-packing. Firma zatrudnia w Polsce blisko 3 tys. osób, dysponuje ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej i flotą w sumie około 3 tys. pojazdów.