FM Logistic podsumowuje rok

FM Logistic, lider w branży operatorów logistycznych, zamknął rok 2015 wzrostem obrotów o 7,6%. Operator zainwestował w rozbudowę platformy w Tomaszowie Mazowieckim oraz budowę nowego head office w Mszczonowie. Miniony, jubileuszowy rok obfitował także w innowacyjne rozwiązania operatora, podwyższające standardy jakościowe w branży i przyniósł firmie wiele prestiżowych wyróżnień.

Po 20 latach funkcjonowania w Polsce FM Logistic może poszczycić się ugruntowaną pozycją i pokaźnym gronem lojalnych klientów. Główne korzyści, jakie płyną z korzystania z usług operatora wymieniane przez partnerów biznesowych to: optymalizacja organizacji logistycznej oraz poprawa jakości usług ich przedsiębiorstwa. Nie dziwi fakt, że ponad dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji usług logistycznych przyniosło wiele zewnętrznych wyrazów uznania dla operatora w postaci nagród i wyróżnień. W 2015 roku firma została m.in. laureatem 43. Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy otrzymując nagrodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz zdobywcą tytułu „Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2015”. Operator został doceniony także nagrodą „TESCO European Grocery Haulier Of The Year 2015”. To wyróżnienie przyznawane cyklicznie przez sieć TESCO na arenie międzynarodowej otrzymuje co roku najlepszy z najlepszych międzynarodowych przewoźników. Koniec 2015 roku przyniósł FM Logistic Srebrne Godło w konkursie „Operator Logistyczny Roku 2015” – jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży logistycznej.

W wyniku ugruntowania pozycji operatora, w Mszczonowie powstaje także nowy head office. Nowoczesne biura FM Logistic będą miały powierzchnię 4,5 tys. m2. Inwestycja ma pochłonąć kilkanaście milionów złotych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest NG Concept – firma wchodząca w skład FM Group. Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec pierwszego kwartału tego roku.

W 2015 roku operator zdecydował się także na rozbudowę platformy w Tomaszowie Mazowieckim. Obecnie do dyspozycji klientów oddanych jest obecnie 50 tys. m2.

Jako świadomy uczestnik rynku FM Logistic zmienia także standardy jakościowe w branży dbając o rozwój nowatorskich i pro ekologicznych działań. Jednym z projektów realizowanych od 2015 roku w strukturze Grupy jest Citylogin – czyli projekt z zakresu logistyki miejskiej, wdrożony już na ulicach Rzymu. To specjalnie dedykowana flota wyposażona w technologię elektryczną lub hybrydową (silniki elektryczne i cieplne) wykonująca kilkanaście przejazdów dziennie w najbardziej newralgicznych punktach zabytkowego miasta. Wykorzystanie nowej technologii w tym zakresie pozwala na ograniczenie zużycia energii o około 20% przy jednoczesnym znacznym obniżeniu emisji CO2 i zanieczyszczenia hałasem. W polskim oddziale FM Logistic trwają już prace nad wdrożeniem podobnego projektu na terenie naszego kraju.

Inną innowacyjną inicjatywą , której autorem jest FM Logistic jest opracowanie i wdrożenie własnej wersji systemu „put to light”. To nowoczesne rozwiązanie, które znacznie usprawnia proces komplementacji zamówień. Partnerem technologicznym stworzonej innowacji została firma Balea. Nowatorskie rozwiązanie pozwala na obsługę wielu nośników w jednym czasie i można je montować do wszystkich marek wózków widłowych typu „order picker”. Do końca marca 2016 roku 100% preparatorów na platformie FM Logistic w Tomaszowie Mazowieckim ma być wyposażone w tego typu urządzenia, po to by całość preparacji wykonywać przy użyciu tej niezawodnej technologii.

– Bardzo nas cieszy kolejny dobry dla firmy rok, biorąc pod uwagę to, jak dynamicznie zmienia się sytuacja polityczno – gospodarcza na świecie – mówi Piotr Sukiennik Dyrektor Generalny FM Logistic w Polsce. Podążając tym tempem mamy szansę na spełnienie założeń naszej strategii rozwoju „Ambition 2020”. Ogromnie ważne dla nas są wszystkie zewnętrzne wyrazy uznania jakimi są tytuły i nagrody nam przyznane. To dowody na to, że kierunek w którym zmierzamy jest właściwy – dodaje na koniec.

W 2016 roku dla FM Logistic priorytetowe będzą usługi e-commerce oraz dalszy rozwój transportów drobnicowych.