Chcesz rozwinąć skrzydła kariery, ale brakuje ci odwagi? Damy ci wsparcie

Niekiedy do podjęcia działania potrzebna jest mała iskra. Odkrycie w sobie predyspozycji, potwierdzenie umiejętności, czy niespodziewana inspiracja. 29 listopada br., w trzech miastach Polski, rusza cykl spotkań lokalnych grup rozwoju, stworzony przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką w ramach ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”. Jego celem jest podnoszenie kwalifikacji kobiet poprzez działania edukacyjne obejmujące warsztaty, prelekcje, spotkania z przedsiębiorczyniami, a także wymianę pomysłów i doświadczeń. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Najtrudniejszy pierwszy krok
Brakuje ci wiary we własne możliwości? Martwisz się, że twoja rodzina nie poradzi sobie, kiedy podejmiesz pracę? Boisz się, co pomyślą inni? Nie jesteś w tym osamotniona. Badania przeprowadzone przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką na próbie 700 Polek wskazują, że prawie 60% kobiet sugeruje się oceną innych, kiedy wprowadzają zmiany w swoje życie zawodowe. Co drugą z nas ogranicza brak pewności siebie i tylko niespełna 8% kobiet odczuwa pełen komfort podczas realizacji swoich pasji. Co to oznacza? Większość kobiet uważa, że sukces jest poza ich zasięgiem i zamiast szukać możliwości samorealizacji, zamyka się w skorupie stereotypów i obaw.

Spotkania lokalnych grup rozwoju – odkryj swoje możliwości
Czy pamiętasz grę w gumę, kiedy jako mała dziewczynka, bez cienia strachu coraz wyżej i wyżej podnosiłaś poprzeczkę? Lokalne grupy rozwoju to inicjatywa, stworzona przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką przy wsparciu Fundacji Coca-Cola w Atlancie, która poprzez edukację inspiruje kobiety, pomaga im odkryć swoje mocne strony, pokazuje szanse i możliwości.

Polki są świadome swoich umiejętności i kompetencji. Nie odbiegamy w tym obszarze od średniej europejskiej. Jednocześnie osiągamy trzeci najgorszy wynik w Unii, jeśli chodzi o obawę przed niepowodzeniem. Okazuje się, że miękka sfera potrafi blokować kobiety w rozwoju zawodowym. W ramach programu Sukces TO JA staramy się rozwiewać tę niepewność i budować wiarę we własne możliwości. Spotykamy się z paniami osobiście na warsztatach, konferencjach i spotkaniach lokalnych, a później zachęcamy do pracy indywidualnej poprzez szkolenia dostępne na platformie wiedzy sukcestoja.pl” – przekonuje Anna Solarek, dyrektor komunikacji i kontaktów zewnętrznych Coca-Cola Poland Services.

Spotkania lokalnych grup rozwoju odbywać się będą cyklicznie, co 6 tygodni, w wybranych miastach Polski, tj.: Opolu, Zielonej Górze oraz w Trójmieście.

Co możesz zyskać?
Spotkania będą prowadzone przez ambasadorki programu „Sukces TO JA” – kobiety biznesu z dużym doświadczeniem zawodowym, których misją jest wspieranie innych kobiet w odnajdywaniu własnej ścieżki kariery. Tematyka spotkań będzie dostosowana do lokalnych potrzeb uczestniczek oraz możliwości, które niesie za sobą specyfika danego regionu. Liczne prelekcje, warsztaty oraz moderowane dyskusje wzbogacą twoją wiedzę i rozwiną kompetencje. Umożliwią wymianę doświadczeń, odnajdywanie inspiracji, ale pokażą również twoje mocne strony, co być może stanie się motorem do założenia firmy, podjęcia wymarzonej posady, czy realizacji dawno odkładanej pasji. Nie obawiaj się, że czegoś nie wiesz. Wystarczy, że chcesz.

Aby wziąć udział w spotkaniach lokalnych grup rozwoju, należy zarejestrować się na www.sukcestoja.pl.