Sukces to ja – Aktywizuje kobiety w Łodzi

30 listopada 2017 r. w Łodzi odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ramach programu „Sukces TO JA”. Program skierowany jest do kobiet chcących powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up.

Warsztaty poprowadzą współzałożycielki Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką: Olga Kozierowska, bizneswoman, dziennikarka i trenerka biznesu oraz Olga Zarachowicz, ekspertka z zarządzania zasobami ludzkimi, laureatka wielu nagród z obszaru Employer Branding.
„Sukces TO JA” to dziś największy i najbardziej kompleksowy program aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce, realizowany przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką i fundację Coca-Cola w Atlancie. Tworzy go ponad 40 ekspertów, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach – rekrutacji, budowania modelu biznesowego, pozyskiwania funduszy, marketingu, czy mediów społecznościowych. Program „Sukces TO JA” został objęty Honorowym Patronatem Przedstawicielka Komisji Europejskiej w Polsce.
Warsztaty będą prowadzone w dwóch obszarach:
– Projekt: Zyskowny Biznes” – odpowiadający na potrzeby kobiet planujących założyć własną działalność,
– Projekt: Dobra Praca – opracowany z myślą o kobietach poszukujących pracy lub chcących ją zmienić.

„Te warsztaty były dla mnie jak zastrzyk nowej energii – chyba najbardziej ciekawy i efektywnie spędzony czas. Cieszy mnie, że są kobiety które chcą się dzielić swoim ogromnym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim pozytywną energią.” – wyznaje Anna Paśko-Lipińska, jedna z uczestniczek programu Sukces TO JA.

„Sukces TO JA” to także społeczność wyjątkowych kobiet, które nawzajem wspierają się, inspirują i motywują do działania. Do tej pory przeszkolono ponad 1600 kobiet podczas bezpłatnych konferencji i warsztatów oraz kilka tysięcy kobiet on-line.
Wiemy, jak duży potencjał drzemie w kobietach, także ekonomiczny. Demografia nie działa na naszą korzyść. Z roku na rok maleje liczba osób w wieku produkcyjnym, a mimo to jedna czwarta z nich nadal jest bierna zawodowo. Zwiększenie aktywności zawodowej kobiet wiąże się z wieloma korzyściami społecznymi, ale także ekonomicznymi” – podkreślają autorki programu Sukces TO JA.
Program „Sukces TO JA” został stworzony w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby uczestniczek, zarówno w zakresie dostępnych form uczestnictwa jak i tematów. Osoby zainteresowane mogą zapisać się na kursy online, uczestniczyć w warsztatach i konferencjach, zgłosić udział w konkursie Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, ale także dołączyć do lokalnych grup rozwoju, poprzez które ambasadorki programu wspierają aktywizację kobiet w swoich lokalnych społecznościach.
„Dziękuję za mnóstwo konkretów, ważne pytania i ciekawe ćwiczenia. Oraz za to że mogłam spotkać ciekawe kobiety na podobnym etapie rozwoju biznesu , uzyskać od nich wsparcie i wymienić się kontaktami. – mówi Anna Trafisz, jedna z uczestniczek warsztatów Sukces TO JA.

Łódzkie warsztaty odbędą się 30 listopada br. w Instytucie Europejskim przy ul. Piotrkowskiej 262/264 w godzinach 9:00 – 16:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział należy się zarejestrować na stronie www.sukcestoja.pl.