WEB we want

UPC Polska od lat tworzy nową, jakość w obszarze kompetencji cyfrowych. Patrzy na dziedzinę nowych technologii w perspektywie długofalowej i dlatego szczególnie dba o komfort i bezpieczeństwo użytkowników sieci. W 2014 roku UPC Polska zamierza kontynuować obraną strategię i w jej ramach uruchomić autorski projekt „Internet dla każdego”. Pierwszym działaniem jest wydanie książki – przewodnika dla współczesnych użytkowników sieci pt. „Web we want (Internet, jaki chcemy)”.

Każda epoka ma swoje okno na świat. W XX wieku była nim Telewizja. Obecnie jest to Internet – fascynujące miejsce, w którym można się uczyć, poznawać, tworzyć i bawić. W tej interaktywnej rzeczywistości można się jednak zgubić, warto zatem dla własnego bezpieczeństwa, poznać i zrozumieć zasady, jakie w niej rządzą.

Web we want – podręcznik dla młodzieży

To książka dla nastolatków, współtworzona przez młodzież. Zawartość podręcznika w sposób rzetelny przedstawia najważniejsze problemy wirtualnego świata, które ilustrowane są konkretnymi przykładami z życia, często nieświadomych pułapek, młodych ludzi. Dzięki praktycznym ćwiczeniom mają oni szansę przeanalizować swoje zachowanie w Internecie i zmienić je na bardziej świadome. Web we want nauczy ich bardziej odpowiedzialnego podejścia do korzystania z cyfrowej przestrzeni.

Web we want omawia kwestie praw i obowiązków internauty, prowadzenia blogów, ochrony tożsamości i prywatności, podawania nieprawdziwych informacji. Zapoznaje też z podstawowym znaczeniem wolności słowa, czy ochroną praw autorskich w sieci. Podręcznik odpowiada na wiele pytań nurtujących nie tylko młodych ludzi, ale również wielu dorosłych użytkowników Internetu: w jaki sposób świadomie zbudować i zarządzać swoim internetowym JA, dlaczego należy dbać o swoją prywatność i jak poradzić sobie z trudnymi regulaminami portali. Po lekturze broszury każdy będzie wiedział jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci i nikt już nie będzie miał problemów z odróżnieniem fałszywej strony internetowej od oryginalnej.

Web we want kończy na razie trylogię narzędzi edukacyjnych mających na celu wspieranie rodziców i nauczycieli w edukowaniu i umożliwieniu młodym ludziom bezpiecznego korzystania z Internetu. Broszurę wyprodukowano przy udziale European Schoolnet, zaś UPC Polska wydała pierwszy nakład książki i zamierza jego część bezpłatnie rozdystrybuować w wybranych szkołach w całej Polsce. W ramach działań promujących odpowiedzialne postawy w sieci, UPC Polska planuje także cykl warsztatów i szkoleń z udziałem wybranych mediów.

Warto zaznaczyć, że UPC POLSKA decyzją Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, po raz kolejny otrzymało Certyfikat Urzędu Komunikacji Elektronicznej w kategorii Bezpieczny Internet, za realizację działań edukacyjnych oraz świadczenie wysokiej jakości usług, zapewniających klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa.