Spotkanie autorskie z Dr Kolorem

We wtorek 22 maja o godz. 18:00 w księgarni BookBook przy ul. Hożej 29/31 w Warszawie odbędzie się spotkanie z dr Markiem Borowińskim autorem książki „Doktor Kolor, czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu”. Spotkanie poprowadzi Paulina Koziejowska.

Barwa jest pierwszą informacją rejestrowaną przez oko. Po niej pojawia się kształt, a następnie rozmiar. Przeciętny człowiek jest w stanie zobaczyć około miliona różnych kolorów – otaczają nas zewsząd. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób determinują one nasze zachowania, samopoczucie, a także określają usposobienie i charakter? Znany w świecie marketingu Shop Doctor, czyli dr Marek Borowiński, w swojej książce rozkłada każdą barwę na czynniki pierwsze. Zdradza, które kolory lubi nasz mózg i radzi, którymi kolorami warto się otaczać, by wieść szczęśliwsze życie, a które nam szkodzą. Autor przeprowadza czytelnika po tajnikach wiedzy z zakresu psychologii koloru oraz psychofizjologii widzenia.

Który kolor bielizny założyć na pierwszą randkę? Czy kierowcy czerwonych aut są bardziej agresywni na drodze? Dlaczego pracownica banku nie powinna zakładać różowej sukienki, Hillary Clinton podczas debaty prezydenckiej wystąpiła w bieli, a do Urzędu Skarbowego korzystniej jest się ubrać się na szaro? Czy to prawda, że w sypialni, urządzonej w bieli i szarościach, spada nam libido? Odpowiedź na te i wiele innych zagwozdek znajdziemy w książce „Doktor Kolor, czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.