Premiera charytatywnego kalendarza Omeny Mensah

We wtorek 8. grudnia w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie Omenaa Mensah oficjalnie zaprezentowała charytatywny kalendarza „I… TAKI świat jest piękny”, który zrealizowała celem zebrania pieniędzy na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Afryce. Na premierze w komplecie pojawiły się gwiazdy kalendarza oraz wiele innych znanych gości. Kulminacją spotkania była prowadzona przez Dorotę Wellman aukcja charytatywna, w trakcie której zebrano 108 tys. zł na szkołę.
Na premierę kalendarza „I… TAKI świat jest piękny” przybyli m.in.: Justyna Steczkowska, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Bujakiewicz, Joanna Orleańska, Katarzyna Zdanowicz, Agnieszka Jastrzębska, Natalia Siwiec, Macademian Girl, Ilona Felicjańska, Anna Samusionek, Zosia Ślotała, Maja Popielarska, Natasha Pavluczenko, Bogna Sworowska, Tomasz Olejniczak, Maciej Dolega, Irek Bieleninik, Hubert Urbański, Bartek Jędrzejak, Łukasz Jemioł oraz wiele innych gości. Omenaa w trakcie imprezy nie tylko zaprezentowała kalendarz, ale także zorganizowała aukcję sukien, które brały udział w sesji, a zostały zaprojektowane przez Natashę Pavluchenko, Just Paul, Tomasza Olejniczaka, duet Paprocki&Brzozowski oraz Łukasza Jemioła. Oprócz sukien pod młotek poszły także afrykańskie zdjęcia Marcina Sudera, obraz Iry Tsantekidou, kolia Lewanowicz , pufa Ammadora oraz egzotyczna wycieczka do Maroko. Aukcja została zorganizowana przy współpracy z domem aukcyjnym z Nowego Jorku. Dzięki fundacji HATIMA, onliveTV transmitowało ją na żywo przez Internet, stąd widoczna była w 47 krajach. Blisko 1500 osób obserwowało licytację, a 11 internautów aktywnie brało w niej udział równolegle z licytującymi w Wilanowie. W sumie zebrano 108 tys. zł.
Kalendarz „I… TAKI świat jest piękny” w cenie 39,90 zł można kupić w sklepach sieci Bartek, Wojas, na platformie Mustache.pl, a także na Body Chief. Oprócz tego dostępny jest na stronach www.pomagam.omenaa.pl i www.omenaa.pl, gdzie kupujący mogą też wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest egzotyczna wycieczka do Afryki. Wystarczy kupić kalendarz oraz zaproponować nazwę dla szkoły, którą Omenaa chce wybudować dla dzieci ulicy w Ghanie. Fundatorem nagrody w konkursie jest firma ITAKA, główny partner akcji „I… TAKI świat jest piękny”. Konkurs potrwa do 23 grudnia. O wyborze najlepszej nazwy zdecyduje jury z udziałem Omeny Mensah, Doroty Wellman, Justyny Steczkowskiej oraz Ojca Piotra z ośrodka Don Bosco w Ghanie.
„I… TAKI świat jest piękny” to ogólnopolska akcja charytatywna zorganizowana przez Omenę Mensah, która do udziału w przedsięwzięciu zaprosiła znane gwiazdy oraz najzdolniejszych polskich projektantów. Natasha Pavluchenko, Just Paul, Tomasz Olejniczak, duet Paprocki&Brzozowski oraz Łukasz Jemioł zaprojektowali suknie inspirowane Afryką dla oraz Omeny Mensah. W ich kreacjach wystąpiły Omenaa Mensah, Katarzyna Bujakiewicz, Weronika Książkiewicz oraz Justyna Steczkowska w sesji zdjęciowej, którą w Maroko realizował Marcin Suder, znakomity fotograf, który jak nikt inny potrafi oddać ducha i klimat Afryki. Dzięki temu powstał elegancki kalendarz „I… TAKI świat jest piękny”. Omenaa Mensah zapowiada kolejne edycje kalendarza.
Akcja „I… TAKI świat jest piękny” w całości zasili konto budowy szkoły w Temie w Ghanie. Głównym partnerem projektu była ITAKA. Oprócz tego w akcję zaangażowały się także marki: INGLOT, 3i, Lewanowicz, Termo Organika, Body Chief, BALTAZAR, RITF, Muzeum Pałacu w Wilanowie, dzielnica Wilanów, Bartek, Wojas, fundacja HATIMA oraz INPOST, który bezpłatnie dostarcza kalendarze kupowane w internecie.
***
Budowa szkoły w Temie to projekt realizowany przez Omenaa Foundation. Jej założycielka Omenaa Mensah (pół Polska, pół Ghanka) zdecydowała o jego uruchomieniu, gdy blisko dwa lata temu po raz pierwszy odwiedziła Ghanę, rodzinny kraj swojego ojca. W trakcie podróży trafiła do ośrodka Salezjanów Don Bosco, w którym przebywają dzieci ulicy. Zanim trafiły one do ośrodka, były wykorzystywane i zmuszane do ciężkiej pracy, często ponad ich siły. Zdarzały się też przypadki, że dzieci te sprzedawane były przez ich rodziny na plantacje do pracy za krowę lub kilkadziesiąt dolarów, po to, żeby rodzice mogli wyżywić resztę wielodzietnej rodziny. Właśnie takie, dotknięte ciężkim losem dzieci Omenaa spotkała w ośrodku Salezjanów w Temie. Pomimo ich smutnych historii, dzieci te są wesołe i pełne nadziei. W rozmowach o marzeniach nie wspominają o komputerze, tablecie, czy komórce. One po prostu chcą się uczyć. Omenaa Mensah poruszona ich losem postanowiła, że wybuduje dla nich szkołę. Dlatego od ponad roku intensywnie szuka sposobów sfinansowania tej inwestycji. Potrzebny jest milion złotych, ale już sporo udało się osiągnąć. Omenaa ma ziemię pod szkołę, którą przekazała fundacji Miss Ghany. Ma gotowy projekt budynku szkoły i około 20 proc. budżetu na jego realizację.