Ponad 35 tysięcy ryków zebrała akcja społeczna „Zarycz dla Życia”

ZARYCZ DLA ŻYCIA to kampania społeczna promująca bezpieczne i odpowiedzialne prowadzenie samochodu, wspierana przez zespól Formuły 1 Williams Martini Racing. Zadaniem Polski było zebranie 30 tysięcy ryków w ciągu 100 dni. Dzięki zaangażowaniu ambasadora akcji Krzysztofa Hołowczyca i wsparciu znanych osób m.in. Roberta Lewandowskiego udało się nagrać ponad 35 tysięcy ryków!
Kampania społeczna Zarycz dla Życia była realizowana w czterech krajach Europy Wschodniej: Polsce, Rosji, Ukrainie i Kazachstanie. Zadaniem było nagranie filmiku z rykiem naśladującym dźwięk silnika bolidu Formuły 1, opublikowanie go w social mediach z hashtagiem właściwym dla danego kraju (dla Polski #zaryczdlazycia) lub na lokalnej stronie akcji (dla Polski www.zaryczdlazycia.pl) i nominowanie znajomych.
Akcję wsparło wiele znanych osób m.in. Robert Lewandowski, Omenaa Mensah, Grzegorz Hyży, Enej, Rafał Sonik, Martin Kaczmarski, Jarosław Kazberuk. W trakcie kampanii powstało wiele niesamowitych nagrań np. 6000 osób na czele z Jurkiem Owsiakiem, Rafałem Sonikiem i Irkiem Bieleninikiem zaryczało na Przystanku Woodstock.
Film prezentujący najlepsze ryki został umieszczony w sieci przy po raz kolejny przypomnieć o tym, jak ważne jest odpowiedzialne prowadzenie samochodu.
www.youtube.com/watch?v=tv2VwKLBoe4
W ciągu 100 dni akcja Zarycz dla Życia zebrała: 35 377 ryków w Polsce, 167 041 w Rosji, 10 327 w Kazachstanie i 5 278 na Ukrainie. Martini przekazało równowartość 120 000 dolarów na wsparcie lokalnych organizacji non-profit wspierających świadomość odpowiedzialnej jazdy samochodem. W Polsce wsparcie otrzymała Fundacja Kierowca Bezpieczny.
Wyniki akcji poznaliśmy podczas Grand Prix Formuły 1 w Soczi. Ben Collins poprowadził ceremonię przekazania czeku, w której udział wzięli ambasadorka MARTINI Global Race Bar Rafaeli i Valtteri Bottas z zespołu Williams Martini Racing.
www.zaryczdlazycia.pl