Pokaz Tomasza Olejniczaka #WONDERLAND

10 grudnia w SOHO Factory Tomasz Olejniczak zaprezentował swoją najnowszą kolekcję TOMAOTOMO #WONDERLAND. Tym razem projektant chciał oczarować kobiety swoją wizją i zaprosił je do baśniowej krainy, w której spełniają się wszystkie marzenia – także te dotyczące doskonałego wyglądu. Tomasza Olejniczaka fascynują kobiety, dlatego chętnie spełnia ich marzenia. W ekskluzywnych kreacjach TOMAOTOMO #WONDERLAND każda Pani poczuje się wyjątkowo i niezwykle kobieco.
Najnowsza kolekcja #WONDERLAND to precyzyjnie wyważony miks klasycznych form oraz ekskluzywnych i bogato zdobionych tkanin. W linii dominują jedwabie, żakardy, delikatne muśliny, a także francuskie koronki z ręcznie naszywanymi perłowymi koralikami, czy bajkowo połyskującymi kamieniami. Głównym motywem kolekcji stały się baletnice, które znalazły się na tkaninie zaprojektowanej przez Tomasza Olejniczaka i wyprodukowanej w jednej z włoskich tkalni. Baletnice wyszywane jedwabnymi, błyszczącymi nićmi efektowanie lśniły na czarnym żakardzie, nic więc dziwnego, iż tej tkaniny projektant użył do stworzenia kilku sylwetek pokazu m.in. płaszcza, kombinezonu, spódnic, spodni, sukienek, kamizelek, czy kurtki bomberki. Inspiracją do stworzenia tego wzoru była wystawa w jednym z Paryskich Muzeów.
Do baletu projektant nawiązał także lekkością i zmysłowością pozostałych modeli stąd delikatne koronki z motywem łabędzich piór, czy zwiewny plisowany jedwab w kolorze śmietany. Oprócz bieli i ecru w kolekcji zobaczyliśmy także czerń, fiolet i czerwień. Motyw tancerek baletowych (tym razem żywych) stał się także elementem scenografii, spójnym z całą kolekcją #WONDERLAND.
Idealnym uzupełnieniem stylizacji pokazu była biżuteria z najnowszej kolekcji PANDORA oraz buty 3i. Za fryzury odpowiedzialna była marka Wella, której eksperci stylizowali nową linią kosmetyków EIMI, które stały się dla projektanta inspiracją do stworzenia eleganckiego, casualowego T-shirtu, prezentowanego na wybiegu pokazu. Wyraziste makijaże stworzyły wizażystki INGLOT, a o doskonały nastrój gości pokazu zadbała marka MARTINI. Partnerami pokazu byli także Perlage oraz Soho Factory.
Kolekcja TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak #WONDERLAND już wkrótce dostępna będzie w salonie TOMAOTOMO w centrum Plac Unii City Shopping oraz butiku on-line na www.tomaotomo.pl.