Pokaz mody dziecięcej jako finał tegorocznej współpracy Mustache.pl i Omenaa Foundation

W ostatnią niedzielę, 20 grudnia podczas Mustache Yard Sale vol. 20 w sali Mikołajskiej w Pałacu Kultury i Nauki odbył się charytatywny pokaz mody w którym wystąpiły dzieci gwiazd. Pokaz jest podsumowaniem tegorocznej współpracy fundacji Omeny Mensah i platformy Mustache.pl. Stylizacje zostały przygotowane przez Radka Pestkę, zwycięzcę ostatniej edycji Top Model, a wszystko odbywało się przy muzyce na żywo zespołu The Dumplings.

Omenaa Mensah, od lat zaangażowana w pomoc dzieciom z Ghany kontynuuje zbieranie funduszy na budowę ośrodka szkolnego w Don Bosco. Ośrodek ma nie tylko zapewniać dostęp do edukacji ale także dawać bezpieczeństwo dla blisko 150 podopiecznych. Jest to kolejny, po kolekcji Spełniamy Marzenia, wspólny projekt Omenaa Foundation i platformy Mustache.pl.

Pokaz mody odbył się w Pałacu Kultury i Nauki podczas targów Mustache Yard Sale vol 17 powered by Honor. W marmurowych wnętrzach Sali Mikołajskiej na wybiegu pojawili się nietypowi modele i modelki – pociechy znanych gwiazd zaangażowanych w działania fundacji oraz dzieci współpracujące z Fundacją. Stylizacje stworzone przez Radka Pestkę zaprezentowali m.in. córka Odety Moro – Sonia, Maksiu – syn Katarzyny Zdanowicz, Helenka i Franek – urocze bliźnięta Marty Kuligowskiej, mała Zosia – córka Mariusza Totoszki i Justyny Tomańskiej a swoich kolegów i koleżanki wspierała córka Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza – Kalinka. Na wybiegu pojawiły się też Kolorowe Dzieci – podopieczni Omenaa Foundation.

Podczas pokazu zaprezentowane zostały ubrania polskich projektantów oraz specjalna linia produktów, na które naniesiono autentyczne rysunki przedstawiające marzenia dzieci z Ghany. Stylistki Mustache.pl Adrianna Trzcińska i Joanna Rutkowska, które wspierały Radka Pestkę w komponowaniu setów z ubrań marek DAP, Czahor, Honolulu, Z metra cięte, maybe4baby, Mr. GUGU & Miss GO oraz Aloha From Deer. Podczas pokazu miła miejsce premiera butów BARTEK, ze specjalnej kolekcji zaprojektowanej wraz z platformą Mustache.pl. Kolekcja pojawi się w sprzedaży w 2016 roku.

Pośród gości pokazu znaleźli się Agnieszka Jastrzębska, Rafał Maślak, Rafał Jonkisz, Odeta Moro, Natasza Urbańska, Marta Kuligowska, dr Krzysztof Gojdź, Katarzyna Zdanowicz, Mariusz Totoszko czy Justyna Tomańska.

Pokaz wyreżyserował Maciej Majzner. Oprawę muzyczną przygotował duet The Dumplings. (Justyna Święs i Kuba Karaśnie), który zaprezentował materiał z najnowszej płyty Sea You Later. O make-up małych modeli zadbała firma INGLOT, a ich efektowne fryzury stworzyli styliści salonu U Fryzjerów. Finałem wydarzenia był tort Lary Gessler ufundowany przez restaurację Słodko-Słone.

Tak powstawały rysunki dzieci:
www.youtube.com/watch?v=UU0pJ9j12XQ&feature=youtu.be

Akcja dostępna na stronie:
www.mustache.pl/marki/mustache-x-omenaa-foundation

Mustache - pokaz kolorowych dzieci 2