Omenaa wraca na wizję

Po ponad rocznej przerwie związanej z urlopem macierzyńskim i komplikacjami zdrowotnymi, Omenaa Mensah wraca do TVN. W poniedziałek 3 września pojawi się w porannych pasmach prognozy pogody na antenach TVN24 oraz TVN Meteo. Ale telewizja to tylko preludium przed projektami, które zamierza zrealizować w drugiej połowie roku.
Omenaa Mensah nie byłaby sobą, gdyby od razu po powrocie do pracy nie wskoczyła na najwyższe obroty. Już w drugiej połowie września ruszy z promocją kolejnej edycji akcji KAŻDA KOSZULA POMAGA, realizowanej ze stałym partnerem fundacji Omenaa Foundation marką James Button. Tym razem Omenaa do współpracy zaprosiła Sarę Boruc, która zaprojektowała cztery modele koszul inspirowane własnym stylem. W połowie września odbędzie się sesja do kampanii promocyjnej kolekcji z udziałem obu gwiazd. Sprzedaż koszul wystartuje na początku października. Dochód ze sprzedaży wszystkich koszul James Button wspiera budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.
Jeszcze w październiku Omenaa wystawi nowości marki AMMADORA&HEBAN, której jest współwłaścicielką, na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz WARSAW HOME. Tym razem w ofercie producenta oprócz nowej kolekcji mebli wypoczynkowych znajdą się także luksusowe meble outdoorowe. Partnerem AMMADORA&HEBAN w trakcie warszawskich targów będzie EDRA, jedna z najbardziej charakterystycznych i ekscentrycznych włoskich marek meblowych.
„Natomiast w grudniu zaczniemy przygotowania do projektu, z którym wystartujemy na początku roku, a do którego będę zapraszać youtuberów. Stworzymy linię T-shirtów inspirowaną hasłem – tolerancja. Wszystko po to, aby przekonać młodych ludzi do tego, że szacunek do drugiego człowiek jest super modną wartością.” – zdradza Omenaa i dodaje – „Oprócz tego przez cały czas intensywnie pracujemy nad pozyskaniem partnerów oraz realizacją charytatywnego spektaklu, który także będzie poruszał problem braku tolerancji nie tylko wobec osób o innej narodowości, ale także wobec osób starszych, innej wiary, tęgich, czy odmiennej orientacji seksualnej. To duży projekt, nad którym pracujemy już od jakiegoś czasu i który wymaga ogromnego zaangażowania całego zespołu.” Sztukę zatytułowaną „Czarno to widzę” dla fundacji Omeny napisał Marcin Szczygielski, autor kilkudziesięciu popularnych powieści dla dorosłych i młodzieży m.in. „PL-BOY czyli dziewięć i pół tygodnia z życia pewnej redakcji”, „Wiośnie PL-BOYA”, „Nasturcje i ćwoki”, „Berek”, „Za niebieskimi drzwiami” oraz autor przebojowych sztuk teatralnych tj. „Berek, upiór w moherze”, „Kochanie na kredyt”, czy „Single i Remiksy”. Spektakl wyreżyseruje Olaf Lubaszenko. Aktualnie trwają rozmowy z aktorami tj. Weronika Książkiewicz, Katarzyna Glinka, Eryk Lubos, którzy mieliby zagrać główne role.
Wszystkie projekty realizowane przez Omenę, zarówno te biznesowe, jak i społeczne, są inicjowane przez nią po to, aby zebrać budżet potrzebny na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, której budowa rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Dotąd udało jej się uzbierać pół miliona złotych. Dzięki temu stoi już parter budynku oraz rozpoczęto budowę pierwszego piętra. Do zakończenia inwestycji potrzebne jest drugie tyle. Stąd tak dużo nowych akcji i projektów, z których dochód będzie wspierał szkołę.
Czy Omenie uda się zrealizować wszystko to co sobie tak skrupulatnie zaplanowała?
„Trzymajcie kciuki”.