Omenaa Foundation wspólnie z projektem Miss Egzotica

Tolerancja, różnorodność kulturowa i walka z rasizmem i uprzedzeniami to główne cele, jakie postawili przed sobą Fundacja Omenaa Foundation i inicjatywa MISS EGZOTICA, kooperujące ze sobą od lat. W najbliższą niedzielę, 12 lutego, odbędzie się finał tegorocznej edycji projektu.

MISS EGZOTICA INTERNATIONAL to inicjatywa, dedykowana osobom (a także ich bliskim) mieszkającym w Polsce, a pochodzącym z innych krajów. Myślą przewodnią projektu jest szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat innych kultur i krajów oraz walka z dyskryminacją ze względu na kolor skóry, wiek, płeć czy pochodzenie lub światopogląd. Konkurs Miss Egzotica International został odznaczony Medalem Europejskim, przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych tytułem – Ambasador Polskiej Gospodarki.

Omenaa Foundation od samego początku współpracuje z MISS EGZOTICA INTERNATIONAL, a założycielka Fundacji – Omenaa Mensah jest honorową Ambasadorką projektu. Obu organizacjom przyświecają te same cele i przywiązują ogromną wagę do edukowania w zakresie tolerancji oraz poszanowania i doceniania różnorodności – zarówno w kwestii pochodzenia oraz koloru skóry, jak i płci, orientacji czy statusu społecznego i materialnego. W tym roku Omenaa będzie nie tylko gościem finału MISS EGZOTICA, ale także poprowadzi tę  uroczystość.

***
Omenaa Foundation powstała z inicjatywy Omeny Mensah – charyzmatycznej osobowości telewizyjnej i kobiety wielkiego serca, w jednej osobie. Działalność organizacji opiera się na trzech filarach: tolerancji, edukacji i współpracy. Fundacja w mądry sposób pomaga najbardziej potrzebującym. Zamiast rozdawać pieniądze umożliwia im edukację i rozwój, tak aby sami mogli zadbać o swoją przyszłość. Aktualnie najważniejszym projektem realizowanym przez Omenaa Foundation jest budowa szkoły w Temie (Ghana) dla dzieci ulicy, które nie mają dostępu do powszechnej edukacji. Największym marzeniem tych maluchów jest zdobycie wykształcenia, aby osiągnąć niezależność i móc godnie żyć.