O szklanym suficie podczas spotkania autorskiego z Katarzyną Niezgodą – premiera książki „Pięścią w szklany sufit”

Dlaczego kobiety rzadziej niż mężczyźni awansują na wyższe stanowiska? Czy szklany sufit istnieje naprawdę, czy też kobiety same go sobie tworzą? Jak wyglądały jej pierwsze kroki w karierze, komu zawdzięcza swój sukces… oraz w jakich okolicznościach stanęła na czele buntu ekipy zbierającej truskawki w Szwajcarii?

W klimatycznym otoczeniu warszawskiej restauracji No31 Restaurant & Bar by Robert Sowa przy ul. Nowogrodzkiej 31 odbyło się spotkanie autorskie z okazji premiery książki Katarzyny Niezgody „Pięścią w szklany sufit”, wydanej nakładem Edipresse Książki.

Wśród tłumnie przybyłych gości znaleźli się między innymi: Mariola Bojarska-Ferenc, Dariusz Kordek oraz Grzegorz Napieralski.

Gospodarzem spotkania był Mateusz Hładki.

…………………………………………………………….

Dlaczego kobiety nie awansują? Katarzyna Niezgoda o tym, jak uwierzyć w siebie i z sukcesem pokonywać bariery na drodze do sukcesu.

Co sprawia, że kobiety czują się niedowartościowane i odczuwają presję konieczności ciągłego udowadniania swoich kompetencji? Skąd pojawiają się u nich blokady, które uniemożliwiają skuteczne dążenie do samorealizacji? Okazuje się, że problem często tkwi w ich głowach.

Kobiety zbyt często ulegają stereotypom, które ograniczają ich starania w procesie walki o lepszą pozycję zawodową. Według Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i badania, przeprowadzonego na 700 Polkach w ramach ogólnopolskiej kampanii #StaćMnieNaSukces, „ponad połowa kobiet (56%) przyznaje się do wyrzutów sumienia, kiedy chce zostać w pracy kosztem czasu z rodziną, 70% kobiet rezygnuje z czasu tylko dla siebie, bo uważa, że rodzina jest ważniejsza i tylko niespełna 8% kobiet odczuwa pełen komfort podczas realizacji swoich pasji.”

Wyniki te wyraźnie pokazują, jak wiele jest w tej materii jeszcze do zrobienia. Sukces kobiety w biznesie często w dużej mierze zależy od niej samej. Katarzyna Niezgoda radzi, jak pokonywać negatywne przekonania i nawyki, które torują drogę do osiągnięcia satysfakcji zawodowej. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu udowadnia, że czasem niewielka zmiana w sposobie myślenia wystarczy, by pozbyć się ograniczeń, które istnieją w głowie, a przez które to bariery kobiety często rezygnują ze swoich marzeń.

„Pięścią w szklany sufit” to praktyczny poradnik-motywator zarówno początkującej, jak i aktywnej kobiety sukcesu. Znajdziemy w nim wiele, opartych na doświadczeniu Katarzyny Niezgody wskazówek, dotyczących pokonywania barier i blokad, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu. Przeświadczenie, że kobiety są traktowane zdecydowanie gorzej niż mężczyźni, jest jednocześnie pretekstem. Wymówką do tego, żeby nie walczyć o swoje marzenia. Jak pisze Niezgoda, w psychologii zjawisko to nazywane jest „autohandicap”. W praktyce kobieta zaniża sobie poprzeczkę w drodze do kariery, by ewentualną późniejszą porażkę, móc wytłumaczyć czynnikami zewnętrznymi. Zdaniem autorki między innymi właśnie takie zachowania decydują o mniejszym udziale kobiet w biznesie oraz ich awansach.