Niebawem w kinach największy, pełnometrażowy film o freeski w Polsce

Ekipa Crew Movie Project, dzięki współpracy z firmą OSHEE, stworzyła najpoważniejszy pełnometrażowy film dokumentalny w Polsce o tematyce freeskiingu. Marcin Pośpiech i Bartek Sibiga przemierzyli 20 000 kilometrów w poszukiwaniu oryginalnych miejsc do swoich imponujących tricków, po to byśmy już od 10 października mogli je oglądać na dużym ekranie. Pokazy Crew Movie Project odbędą się w największych polskich miastach, a zwieńczeniem każdego z nich będą oficjalne after party w popularnych, miejscowych klubach.

„A short story about the bad winter” to opowieść o wielkiej pasji, poświęceniu i wytrwałości w dążeniu do celu. Ci, którzy nie uprawiają free ski mogą nie wiedzieć, że zbudowanie najprostszego miejsca pod tricki to minimum 5 godzin budowy i 2 godziny testów. Ekipa niejednokrotnie była zmuszona do wożenia swoim vanem śniegu, jeśli w danym momencie nie było go w pobliżu. Wypożyczanie auta-lodówki od miejscowej firmy drobiowej, czy wykonywanie narciarskich tricków, na planie, w temperaturze 29 stopni Celsjusza, to tylko część smaczków, jakie czekają na widzów.

Produkcja przedstawia także mało popularne, wcześniej niewykorzystywane – w tego typu projektach – lokalizacje. Nie brakuje w niej przejazdów na poręczach nad kilkumetrowymi przepaściami, skoków z budynków, ewolucji nad drzewami czy podwójnych rotacji. Wszystko to okraszone zostało spektakularnymi krajobrazami i genialnymi ujęciami. Film jest pierwszą tego typu, polską produkcją o jakości i rozmachu pozwalających jej konkurować z projektami zza oceanu. To także dowód na to, że dyscyplina free ski w naszym kraju ma się naprawdę rewelacyjnie.

Jego głównymi bohaterami są multimedaliści mistrzostw Polski, a także zaprzyjaźnieni z nimi, czołowi, zagraniczni riderzy. Marcin Pośpiech to najbardziej utytułowany freeskier w Polsce, specjalizujący się w jeździe po mieście. Z kolei Bartek Sibiga jest członkiem kadry olimpijskiej i mistrzem Polski w dyscyplinie big air.

Film powstał dzięki współpracy Crew Movie Project i firmy OSHEE. Napoje OSHEE towarzyszyły sportowcom przez cały okres kręcenia filmu – ekipa wypiła ich w podróży oraz w akcji aż 335 litrów. Co ciekawe, niejednokrotnie jagodowy izotonik OSHEE ratował sytuację podczas słabej widoczności, służąc jako barwnik do zaznaczania linii na skoczniach.

Trailer: http://youtu.be/VuZNJATRWFI

Kinowe premiery filmu odbywać się będą w październiku i listopadzie w największych polskich miastach. Zwieńczeniem każdej z nich ma być niezapomniane after party w modnych, lokalnych klubach. Dla uczestników każdej z premier organizatorzy planują dodatkowe atrakcje.

Daty premier:

Kraków – 10.10.2014 (Kijów Centrum, after party – FORUM Przestrzenie)

Warszawa – 7.11.2014 (Kinoteka, after party – TBC)

Katowice – 8.11.2014 (Kinoteatr Rialto, after party – Rajzefiber)

Wrocław – 21.11.2014 (Festiwal Go*Pow)

Poznań – TBC

Zamość – TBC

Trójmiasto – TBC

Zakopane – TBC

Bilety do nabycia na www.silesiasport.pl oraz w kinach na dwa tygodnie przez premierą

Informacje o biletach: www.crewmovieproject.com

Koszt – 15 zł