KRÓTKA HISTORIA ROMANSU Z MASZYNĄ DO SZYCIA

KRÓTKA HISTORIA ROMANSU Z MASZYNĄ DO SZYCIA, CZYLI RZECZ O TYM, CZY HOBBY MOŻE STAĆ SIĘ SPOSOBEM NA ŻYCIE

Na rynku ukazała się pierwsza książka popularnego blogera Jana Leśniaka „O Szyciu. Prosto, kreatywnie i modnie”. Pozycja adresowana jest do osób, które szukają dla siebie kreatywnego i rozwijającego hobby. Aktywności, która zagwarantuje efektywny relaks i odprężenie po długim i ciężkim dniu w pracy. A kto wie może stanie się sposobem na życie?

Książka Janka Leśniaka „O Szyciu. Prosto, kreatywnie i modnie” to składający się z 16 rozdziałów poradnik, przeprowadzający czytelnika (zarówno początkującego, jak i tego bardziej zaprawionego w boju) po tajnikach rzemiosła krawieckiego. Autor przekonuje, że szycie jest zajęciem szalenie kreatywnym, relaksującym i pozytywnie uzależniającym. Pokazuje, jak świetnie można (a nawet trzeba!) się nim bawić, a przy okazji stworzyć coś niepowtarzalnego i unikatowego. Przystępnie spisane i opatrzone licznymi zdjęciami instrukcje w dużej mierze ułatwiają zmagania w trakcie procesu twórczego – procesu przyjemnego, odprężającego i dającego ogromną satysfakcję. Blisko 300-stronicowy tutorial zawiera instrukcje do uszycia uniwersalnych 8 ubrań i akcesoriów, wyselekcjonowanych przez samego autora. Zainteresowani znajdą tutaj „przepis” na prostą torbę zakupową, bluzkę, sukienkę, skomplikowany model bluzy, a nawet płaszcza kopertowego. Proponowane materiały zostały wyselekcjonowane w ten sposób, by po zakończeniu procesu twórczego tworzyły spójną kolekcję. Dodatkowo – każdy kolejny element wzbogaca czytelnika w odrobinę nowej, praktycznej wiedzy.

Janek Leśniak – doświadczony projektant i bloger – swoją pasją skutecznie zaraża innych, prowadząc kursy kroju i szycia. Na podstawie dotychczasowych obserwacji uczy, jak małymi krokami rozbudzić w sobie namiętność do kreowania własnych ubrań. Udowadnia jednocześnie, że nie jest to zajęcie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla wąskiej grupy – każdy może zacząć szyć. Wystarczą dobre chęci, odrobina wyobraźni i pozytywne nastawienie.

Przejrzyste instrukcje, zawarte w pierwszej książce autora popularnego bloga http://www.pracowniajanlesniak.pl/pl, opatrzone zostały zdjęciami, które w dużej mierze ułatwiają zmagania z maszyną i czynią je łatwymi, a nawet przyjemnymi. Książka zawiera również szereg humorystycznych anegdot z życia projektanta, dzięki czemu przybliża i odczarowuje w dużym stopniu stereotypowy, snobistyczny obraz świata mody.
Ta wyjątkowa pozycja wydawnicza zawiera wiele przydatnych treści na temat narzędzi, w które warto zaopatrzyć się przed przystąpieniem do szycia, dostarczy podstawowych informacji o rodzajach materiałów i sposobach ich dobierania do konkretnego projektu, przygotowywania wykroju czy zdjęcia miary. Osoby, które pierwsze szlify mają już za sobą, również znajdą w książce coś dla siebie. Autor w ciekawy i wciągający sposób wtajemnicza czytelnika w świat krawieckich tricków, interesujących technik wykończenia ubrań, a także farbowania czy sposobów aplikacji i nadruków na odzieży.

Książka, wydana przez wydawnictwo BURDA KSIĄŻKI już w pierwszym tygodniu przedsprzedaży trafiła na listę BESTSELLERÓW EMPIKU.