Jakość przede wszystkim

FM Logistic od wielu lat stawia na najwyższą jakość obsługi każdego elementu łańcucha dostaw. W tym roku po raz kolejny operator uzyskał najwyższy poziom certyfikacji International Food Standard dla firm logistycznych.
W zakresie usług FM Logistic jest, między innymi, obsługa produktów świeżych. Także w tym obszarze firma od lat dba o zachowanie wysokich norm jakościowych. Zwyczajowo są one potwierdzane certyfikatem IFS Food & Logistic. IFS to obecnie standard akceptowany na całym świecie, który z roku na rok zyskuje większą grupę zwolenników. Opracowany przez Federacje Niemieckich Detalistów (HDE) oraz Francuską Federację Handlu i Dystrybucji (IFS Management GmbH). Dzisiaj, standard IFS pokrywa się z wymaganiami BRC.
W tym roku podczas procesu ponownej certyfikacji FM Logistic uzyskało najwyższy dotychczas wynik na poziomie 99,46%. Certyfikat potwierdza doskonałą jakość usług w zakresie transportu, magazynowania i dystrybucji produktów świeżych, w tym mięsa czerwonego i białego, drobiu, ryb, nabiału, owoców i warzyw, przemysłowych artykułów zbożowych i cukierniczych oraz pochodnych od tych produktów.
– To wynik prawie idealny – mówi Robert Błędek z FM Logistic – Bardzo cieszy nas fakt, że nasze starania o najwyższą jakość znajdują odzwierciedlenie w ocenie ekspertów – dodaje na koniec.
FM LOGISTIC to założona w 1967 r. francuska firma, posiadająca obecnie swoje centra logistyczne w 12 krajach Europy, Azji (Chiny) i Ameryki Południowej (Brazylia). W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów (2 obiekty), Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Jarosty, Olszowa, Pruszków i Błonie. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie, gdzie w roku 1995 powstał pierwszy w Polsce oddział Grupy FM. Trzy główne domeny działalności FM Logistic to: magazynowanie towarów, transport (krajowy i międzynarodowy) oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie jak: co-manufacturing i co-packing. Firma zatrudnia w Polsce blisko 3 tys. osób, dysponuje ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej i flotą w sumie około 3 tys. pojazdów.