FM Logistic z kolejna nagrodą

5 listopada, podczas gali towarzyszącej Międzynarodowym Targom Transportu i Logistyki, zostały ogłoszone wyniki plebiscytu „Przyjazny Pracodawca Branży TSL”. W tym roku to prestiżowe wyróżnienie trafiło do FM Logistic.
Przyjazny Pracodawca TSL to plebiscyt dedykowany firmom z branży Transport Spedycja Logistyka (TSL). Głównym jego celem jest promowanie pracodawców, którzy utrzymują wysokie standardy związane z tworzeniem i projektowaniem miejsc pracy, rozwojem kompetencji i promocji talentów, a także zapewniają godne i przyjazne warunki zatrudnienia.
Zwycięzcy plebiscytu zostali wyłonieni w trzech kategoriach określonych na podstawie wielkości firmy, biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych ogółem. Kapituła oceniająca brała pod uwagę trzy obszary funkcjonowania firmy związane z polityką personalną: rozwój kadr, wynagrodzenia i motywację oraz zarządzanie kadrami. FM Logistic wygrało plebiscyt i otrzymało statuetkę w kategorii „Duże Przedsiębiorstwa” (powyżej 500 zatrudnionych).
– Mamy pełną świadomość tego, że siłą FM Logistic są ludzie. Ich unikalne doświadczenia, predyspozycje i kompetencje umiejętnie zarządzane składają się na sukces dla organizacji. Jesteśmy przekonani, że warto inwestować w rozwój zespołu , bo on właśnie stanowi w znaczącym stopniu o naszej przyszłości. Dlatego nagroda „Przyjazny Pracodawca Branży TSL”, to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie właściwego kierunku naszych starań – mówi Magdalena Hotyńska, Dyr. ds. Zasobów Ludzkich w FM Logistic w Polsce.
Rozstrzygnięcie plebiscytu oraz wręczenie statuetek „Przyjazny Pracodawca 2015” miało miejsce 5 listopada br. w Warszawie, podczas III edycji targów TransPoland.
FM LOGISTIC to założona w 1967 r. francuska firma, posiadająca obecnie swoje centra logistyczne w 12 krajach Europy, Azji (Chiny) i Ameryki Południowej (Brazylia). W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów (2 obiekty), Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Piotrków Trybunalski, Olszowa, Pruszków i Błonie. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie, gdzie w roku 1995 powstała pierwsza platforma polskiego oddziału Grupy FM. Trzy główne domeny działalności FM Logistic to składowanie i handling towarów, transport krajowy i międzynarodowy, oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie jak co-manufacturing i co-packing. Firma zatrudnia w Polsce blisko 3 tys. osób, dysponuje ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej i flotą w sumie około 3 tys. pojazdów.