Bądź autentyczny i zaufaj sobie

Premiera książki „Egoizm to nie grzech! Pokochaj swój umysł”

Książka Dagmary Skalskiej i Marcina Wąsika „Egoizm to nie grzech! Pokochaj swój umysł” wymyka się definicjom. Niektórzy nazwali by ją poradnikiem lub podręcznikiem, ale to nie oddaje w pełni zawartości książki. Autorzy opowiadając swoje historie jednocześnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem. To już druga po „Egoizm to nie grzech! Kurs na miłość” książka Projektu Egoistka, które ukazała się nakładem Burda Książki.

„Życie nie jest dramatyczne, niesprawiedliwe, trudne, nudne czy męczące. Życie w ogóle nie jest jakieś. To nasz wybór, jak chcemy go doświadczać. Jest to być może najważniejszy wybór w naszym życiu. To my sami nadajemy znaczenie i wagę temu, co nas spotyka.”
/Dagmara Skalska/

W książce „Egoizm to nie grzech! Pokochaj swój umysł” Dagmara Skalska ze wsparciem Marcina Wąsika kontynuuje działalność Projektu Egoistka, który stworzyła wraz ze zmarłym mężem Tomaszem Skalskim. Autorka w niezwykle osobisty, szczery i poruszający sposób opisuje najtrudniejsze momenty swojego życia i pokazuje, że człowiek ma do wyboru wiele dróg, którymi może podążać. Wybór kierunku należy do nas samych, od tego czy potrafimy nad sobą pracować i czy mamy odwagę wybrać ścieżkę rozwoju.

Dagmara Skalska i Marcin Wąsik zachęcają do podróży w głąb siebie i stania się specjalistą od własnego „ego”, czyli „egoistą”. Kluczem jest chęć poznania samego siebie, zmierzenia się z rzeczami, które blokują nasz potencjał. Śledząc na kartach wewnętrzną podróż, którą odbyli autorzy nauczymy się otwierać swój umysł na nowe, nie zawsze łatwe doświadczenia. Przyjrzymy się swojemu ego, cechom, blokadom i nawykom, które sprawiają, że nie wykorzystujemy w pełni swoich możliwości. Nauczymy się walczyć z lękami i słabymi punktami. W pracy nad sobą pomogą nam wskazówki i lekcje. W ten sposób możemy zmienić swoje życie tylko przy użyciu mocy umysłu.

Podstawą wszystkich naszych działań powinna być autentyczność i miłość do samego siebie, którą głosi filozofia pozytywnego egoizmu.

O autorach:
Dagmara Skalska Założycielka Projektu Egoistka, wspierającego kobiety w budowaniu wewnętrznej mocy i autentyczności. Współtwórczyni filozofii pozytywnego egoizmu. Prowadzi blog.projektegoistka.pl. Codziennie inspiruje tysiące kobiet do pokochania siebie, mówiąc: „miłość do siebie, to miłość na całe życie!”. Promuje w mediach pozytywny egoizm. Pasjonatka zdrowego odżywiania, świadomego oddechu i świadomego życia. Malarka.
Marcin Wąsik. Od 18 lat pracuje z umysłem, stosując wschodnie i zachodnie narzędzia, m.in.: mindfulness, medytację, terapię Gestalt, psychoterapię, ustawienia systemowe. Certyfikowany nauczyciel calligraphy health, systemu łączącego w sobie elementy jogi, Qi Gong, Tai Chi, Yang Mian. Nauczyciel buddyjski jednej ze szkół buddyzmu tybetańskiego karma kagyu. Pasjonat świadomego życia, sztuk walki, filozofii Wschodu, starych kamienic. Biznesmen.

Dane wydawnicze:
Autor: Dagmara Skalska i Marcin Wąsik, tytuł: „Egoizm to nie grzech! Pokochaj swój umysł”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-8053-037-9, cena: 42,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron: 200, oprawa flexi (zintegrowana), data premiery: 3.02.2016 r.