Z okazji Dnia Kobiet

Od ponad stu lat 8 marca oczy świata zwrócone są w stronę Pań. Reprezentantki płci pięknej tego dnia obdarowywane są nie tylko atencją, ale i prezentami. Ale nie zawsze tak było…

Dzień Kobiet – pierwotnie tzw. Międzynarodowy Dzień Kobiet Pracujących (International Working Women’s Day) – to święto, które przypada na 8 marca. Ustanowione zostało w 1910 roku, a po raz pierwszy szerzej obchodzone w 1911 roku. Miało ono symbolizować szacunek dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.
W starożytnym Rzymie obchodzono Matronalia, które niektórzy uznają za pierwowzór Dnia Kobiet. Zwykle odbywały się one w pierwszym tygodniu marca, poświęcone były macierzyństwu, płodności i początkowi nowego roku. Tego dnia mężowie obdarowywali prezentami i spełniali życzenia swoich żon.
Po ponad 100 latach Dzień Kobiet na stałe wpisał się w nasze obyczaje i co roku poszukujemy pomysłu na oryginalne upominki. Przysłowiowy goździk i rajstopy już od lat nie jest prezentem w dobrym guście. Jeśli zatem chcesz sprawić swojej Dziewczynie, Koleżance, Przyjaciółce albo sobie samej radość, w tym roku sięgnij po biżuterię.

Znak odwróconej ósemki to jeden z najbardziej wymownych znaków, które możemy podarować Drugiej Połówce. Wygląda niepozornie, a mówi tak wiele. W najnowszej kolekcji SPARK znajdziemy różnokolorowe propozycje naszyjników, kolczyków oraz bransoletek z tym symbolem. Uczucie, przypieczętowane znakiem nieskończoności, rozgrzeje atmosferę w związku, zbliży Was do siebie i sprawi, że ten dzień (i każdy następny) będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.
Błędne przekonanie o tym, że kobiety powinny być obdarowywane w Święto Kobiet tylko i wyłącznie przez mężczyzn, dawno odeszło do lamusa. W tym szczególnym dniu nie tylko Panowie obdarowują Panie – Kobiety Kobietom również ślą życzenia.

Trwa przy Tobie, kiedy jest Ci źle, cieszy się z Twoich sukcesów, a w razie nagłej potrzeby, w pogotowiu ma zawsze pudełko chusteczek higienicznych i butelkę dobrego wina pod ręką… Jeśli chciałabyś sprawić radość swojej Przyjaciółce i podziękować Jej za to, że jest przy Tobie na dobre i na złe, wybierz biżuterię, dzięki której zabłyśnie i poczuje się wyjątkowo każdego dnia. Delikatna, subtelna bransoletka będzie przypominała Jej każdego dnia o sile Waszej przyjaźni.
Na co dzień, potwierdzając stereotyp Matki Polki, jesteśmy zabiegane, często nie mamy czasu dla siebie i zapominamy o tym, że „nam również przecież się coś czasem od życia należy”. Niezależnie od tego, czy tego dnia wstaniesz lewą, czy prawą nogą, podaruj sobie kilka małych przyjemności. Bo czy grzechem jest wizyta u kosmetyczki, mała czarna w towarzystwie Przyjaciółki i drobna błyskotka w postaci eleganckich kolczyków…? W Dniu Kobiet pamiętaj też o sobie!