Najbardziej kolorowe rozpoczęcie wiosny!

21 marca w Łazienkach Królewskich odbyła się premiera nowej linii farb do wnętrz Omenaa Kolor powstałej we współpracy z Termo Organiką. Z tej okazji zaproszone przez Omenę Mensah gwiazdy namalowały obraz zatytułowany WIOSNA, który zostanie zlicytowany na cel charytatywny. Szkic obrazu przygotowała genialna ilustratorka Olka Osadzińska. Dochód ze sprzedaży nowej linii farb zasili projekt budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, który jest priorytetem dla Omenaa Foundation.

Wraz z Omeną wiosnę przywitali prezenterzy pogody różnych stacji telewizyjnych, m.in.: Aleksandra Kostka, Małgorzata Tomaszewska-Słomina, Milena Rostkowska-Galant, Jarosław Kret oraz Maciej Dolega. Zaproszone gwiazdy, jako pierwsze miały okazję nie tylko wypróbować nową linię farb sygnowaną przez Omenę Mensah, ale także stworzyć swój pierwszy profesjonalny obraz. Dzięki zaangażowaniu gwiazd oraz utalentowanej ilustratorce Olce Osadzińskiej, która przygotowała szkic dzieła, powstał kolorowy, emanujący ciepłą, pozytywną energią obraz zatytułowany WIOSNA. Bez wątpienia Olka Osadzińska jest jedną z najzdolniejszych polskich artystek. O jej pracach piszą magazyny New York Magazine, i-D czy japońskie Commons&Sense. Współpracowała z pismami takimi jak Harper’s Bazaar czy K MAGA, a to tylko niewielka część jej artystycznego dorobku. Dochód z licytacji dzieła namalowanego przez gwiazdy zostanie przekazany na projekt budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.
Dla mnie i mojej fundacji największym marzeniem i zarazem wyzwaniem jest zebranie pieniędzy na projekt w Afryce i zrealizowanie tej inwestycji. W ramach działalności fundacji staramy się pomagać najbiedniejszym dzieciom w Afryce w zdobyciu wykształcenia. – mówi Omenaa Mensah, prezes fundacji Omenaa Foundation – Szukając sponsorów do mojego kalendarza nawiązaliśmy współpracę z Termo Organiką. Okazało się, że mamy wiele wspólnego i razem możemy zrobić kilka ciekawych projektów, owocem jednego z pierwszych jest wprowadzenie nowej linii farb Omenaa Kolor, a to dopiero początek współpracy.